I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. BOLESŁAWA CHROBREGO W PSZCZYNIE

Sprawozdanie z pracy w roku szkolnym 2017/2018

2.09.2018
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie wraz z nauczycielami wychowania fizycznego mieli możliwość reprezentowania Liceum w różnorodnych zawodach sportowych. Osiągali na nich wysokie lokaty.

Przez cały rok nauczyciele wf przygotowywali uczniów do n/w zawodów sportowych:

Wrzesień
Powiatowe i  Rejonowe Zawody Szkolnej Ligi La
klasyfikacja powiatowa dziewcząt II miejsce
klasyfikacja powiatowa chłopców II miejsce
klasyfikacja rejonowa dziewcząt III miejsce
klasyfikacja rejonowa chłopców VI miejsce

Październik
Powiatowe Przełajowe Biegi Sztafetowe
klasyfikacja dziewcząt II miejsce
klasyfikacja chłopców III miejsce
Rejonowe Przełajowe Biegi Sztafetowe
klasyfikacja dziewcząt V miejsce
klasyfikacja chłopców V miejsce
Powiatowe Zawody Tenisa Stołowego
klasyfikacja dziewcząt I miejsce
klasyfikacja chłopców V miejsce
Rejonowe Zawody Tenisa Stołowego
klasyfikacja dziewcząt I  miejsce
klasyfikacja chłopców - miejsce
Wojewódzkie Zawody Tenisa Stołowego
klasyfikacja dziewcząt XII - XVI miejsce
Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców
klasyfikacja chłopców I miejsce
Mistrzostwa Rejonu w Piłce Nożnej Chłopców
klasyfikacja chłopców II miejsce
Powiatowe Zawody Szachowe
klasyfikacja drużynowa - I miejsce
Rejonowe Zawody Szachowe
klasyfikacja drużynowa - I miejsce
Wojewódzkie Zawody Szachowe
klasyfikacja drużynowa - XI miejsce

Grudzień
Powiatowe Mistrzostwa Pszczyny w Koszykówce
klasyfikacja dziewcząt III miejsce
klasyfikacja chłopców V miejsce
VIII Mikołajkowy Turniej Futsalu Dziewcząt IV miejsce

Styczeń
XVII Powiatowy Turniej Futsalu Chłopców „Ferie z POSiREM” - III miejsce

Luty
Powiatowe Zawody w Piłce Ręcznej
klasyfikacja dziewcząt II miejsce
klasyfikacja chłopców II miejsce
Powiatowe Zawody w Narciarstwie Alpejskim
klasyfikacja ogólna II miejsce
Powiatowe Zawody w Snowboardzie
klasyfikacja dziewcząt - indywidualnie II i V miejsce (Katarzyna Czorny, Wiktoria Brdęk)
klasyfikacja chłopców indywidualnie II, VII, VIII miejsce (Adam Bańczyk. Kacper Moll, Łukasz Lysko )

Marzec
Powiatowe Zawody w Siatkówce
klasyfikacja dziewcząt II miejsce
klasyfikacja chłopców II miejsce
Powiatowy konkurs ekologiczny „Zielony patrol” „Pszczyński spot”, autorzy: Jakub Bucko, Judyta Chodzidło, Pola Malinowska I miejsce
Kwiecień
Powiatowo - Rejonowe Zawody Pływackie
klasyfikacja powiatowa dziewcząt II miejsce
kategoria powiatowa chłopców I  miejsce
klasyfikacja rejonowa dziewcząt III miejsce
kategoria rejonowa chłopców I miejsce
Wojewódzkie Zawody Pływackie
klasyfikacja chłopców XI miejsce
Turniej wyciskania sztangi leżąc
kat. do 80 kg. Milena Szczypka / w. 55.5 kg. / ciężar 35 kg. II miejsce
kat. wielokrotność powtórzeń Milena Szczypka / w. 55.5 kg. / obciążenie 27.5 kg. / 9 powtórzeń III miejsce
III miejsce Klaudii Milerskiej w konkursie „Przewodnik krasomówca”
Maj
Powiatowe Zawody Badmintona
klasyfikacja dziewcząt II miejsce
klasyfikacja chłopców I miejsce
Rejonowe Zawody Badmintona
klasyfikacja dziewcząt -
klasyfikacja chłopców I miejsce

Wojewódzkie Zawody Badmintona
klasyfikacja dziewcząt -
klasyfikacja chłopców XII miejsce

Czerwiec
Powiatowe Zawody w Piłce Plażowej
klasyfikacja dziewcząt I miejsce
klasyfikacja chłopców II miejsce
Rejonowe Zawody w Piłce Plażowej
klasyfikacja dziewcząt II miejsce
klasyfikacja chłopców - miejsce



Wynik w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego
klasyfikacja dziewcząt II
klasyfikacja chłopców II
klasyfikacja ogólna II
Wyniki Wojewódzkiej Licealiady o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty w r. szk. 2017/2018
klasyfikacja dziewcząt 63 miejsce (tenis stołowy, szachy)
klasyfikacja chłopców 33 miejsce (szachy, badminton, pływanie)

Zajęcia pozalekcyjne
Uczniowie naszego liceum mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań sportowych podczas zajęć pozalekcyjnych. Prowadzone są one przez wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego:
- p. Alicja Filipczuk - siatkówka
- p. Agnieszka Szczypka - Wojciech - PK dziewcząt, SJŻ - bezpośrednie przygotowanie do zawodów.
- p. Janusz Mirek - zespołowe gry sportowe
- p. Hanna Kosobudzka - zajęcia piłki siatkowej, koszykówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, badmintona.